Slovník pojmů

A D E H M P R S

ACCEL DEEP

ACCEL DEEP znamená hlubší žací ústrojí, tím pádem má větší objem pro proudění vzduchu.  Tím se vytváří cirkulace vzduchu, která zvedne trávu tak vysoko, jak je to možné. Schopnost mít silný zdvih dává vašemu dvorku rovnoměrnější řez.

dělené brzdy

Ovládání brzd pomocí dvou pedálů. Tyto pedály jsou pro běžný provoz spojeny. Po rozpojení každý pedál brzdí kolo na jedné straně.

Externí sklad

Stroje jsou v evropských skladech, dodání do 14 dní od objednávky.

externí sklad

Stroje se nacházejí v Evropských skladech s dostupnosti do 14 dní.

HPPE

Vysoce výkonný polyethylen, používaný v rukavicích odolných proti prořezání

motor s výkonem

Výkon motoru je udáván v koňské síle s označením HP (horse power). Číslovka před označením HP udává výkon motoru v koních.

poloautomat

Poloautomatická převodovka s řazením bez použití spojkového pedálu, řazení je možné i pod zatížení (při plném výkonu traktoru) o rychlost nahoru nebo dolu. Řadit lze také o několik rychlostí najednou tzn. zařazená rychlost 4 můžete řadit na 8, při…

PTO

Z anglického Power take-off. PTO slouží k přenosu hnací síly (krouticího momentu) z traktoru na další zařízení jako jsou hydraulická čerpadla, hydromotory nebo úhlové převodovky. Rozměr hřídele - 1"3/8 (35 mm) 6 zubů.

reversorem

Mechanické ovládání převodovky pro jízdu dopředu nebo dozadu. Traktor nemá u řadící páky zpátečku. Traktory s reversorem mají vždy stejný počet rychlostí vpřed a vzad.

ROPS

Ochranný rám malotraktoru. Při převrácení malotraktoru zabrání dalšímu otáčení, malotraktor se převrátí pouze na bok. Velmi významný bezpečnostní prvek.

SDS-plus

Systém upínání nástrojů SDS-PLUS Steck-Dreh-Sitz" (Vložit – Otočit – Držet) je nejrozšířenějším systémem pro vrtací kladiva a sekací kladiva v hmotnostní kategorii 2-4 kg do maximální energie úderu 5 Joule. Stopka nástroje SDS PLUS má průměr 10 mm a…

Stage V

Nařízení (EU) 2016/1628 o normě Stage V – Použití v nesilničních mobilních strojích Evropské emisní normy, běžně označované jako „EU Stage V“, platí pro motory nainstalované do nesilničních mobilních strojů podle výkonu motoru. Tyto evropské normy…

STOU

Univerzální olej Super Tractor Oil Universal pro použití v motorech, převodovce, hydraulice a mokrých brzdách.

13 položek celkem