Komunál

Staráte se o údržbu komunikací, zeleně a veřejných prostor? Vyberte si na OK-traktory komunální techniku, která vám usnadní práci od jara do zimy!

Komunikace vyžadují údržbu za každého počasí. Po celý rok využijete pro úklid silnic a chodníků zametací kartáče, které bez problému připojíte do závěsu traktoru. Při péči o parky, hřiště a sportoviště se vám bude hodit rozmetadlo hnojiv. Rozmetadlo pak poslouží i v zimě jako sypač písku nebo soli. Podle vašich potřeb vybírejte rozmetadla až do objemu 300 l. 

V zimě se neobejdete bez techniky na úklid sněhu. Radlice na sníh můžete přidělat na přední nebo zadní závěs traktoru. Vybírejte podle šířky radlice. Pro širší komunikace v obcích zvolte profesionální radlici o šířce alespoň 2 metry. Majitelé penzionů a obce v horských oblastech využijí spíše sněhovou frézu pro traktory, čtyřkolky a UTV. 

Údržba zeleně v parcích, na hřištích i na loukách si můžete usnadnit s pomocí celé řady strojů. V komunálních službách vám dobře poslouží mulčovače, vysavače listí, zakladače trávníku, válce, nivelátory nebo třeba postřikovače

Samozřejmostí jsou žací traktory pro sečení trávy. Nabízíme výběr žacích traktorů značek John Deere a Kubota, od menších zahradních traktorů po výkonnější žací traktory s dieselovým motorem.  

Pro univerzálnější využití jsou vhodné kompaktní traktory a užitková vozidla (UTV). Užitková vozidla značek John Deere, Linhai a Kubota si poradí s jakýmkoli terénem a podmínkami. Nabízíme UTV v klasickém benzínovém a dieselovém provedení, ale také elektrické modely, které bez obav využijete i v uzavřených prostorách, na farmách či v zoologických zahradách. 

Stavební práce zvládnete s pevnými a posuvnými podkopy za traktor nebo s vrtnými soupravami s tříbodovým zavěšením na traktor. 

 


 

Velké stroje pro velké úkoly

Univerzální kompaktní traktor je nezbytným vybavením každé obce. Pro péči o komunální prostor, komunikace a zeleň nabízíme kompaktní traktory John Deere. Se správnými doplňky zvládnou prakticky cokoli posekat trávník, zorat půdu, odhrnout sníh i vyhloubit jámu. V parcích a na hřištích si vystačíte s menšími kompaktními traktory, pro náročnější práce a přesuny po pozemních komunikacích zvolte větší komunální traktor. Třeba kompaktní traktor z řady 3 od firmy John Deere, který je pro komunální práce jako stvořený. 

Traktor můžete dobře využít i pro menší stavební práce. Stačí k němu připevnit podkop, čelní nakladač nebo vrtnou soupravu. Výhodou je jejich intuitivní ovladatelnost a dobrá manévrovatelnost. Díky vyměnitelným lžícím a vrtákům různých rozměrů se s podkopem či vrtnou soupravou za traktor dají provádět i velmi precizní stavební práce. Vyzkoušejte třeba nejprodávanější podkop na českém trhu

S údržbou trávníku si poradí žací traktory od značek John Deere a Kubota. Vyberte si z menších benzínových modelů zahradních traktorů, které jsou levnější a skvěle zvládnou posekat trávník na méně rozlehlých plochách, nebo vsaďte na větší komunální žací traktor s vyšším výkonem. Například model X 950 R s tříválcovým dieselovým motorem je navržen pro profesionální využití a smí se pohybovat i po pozemních komunikacích.

Pokud hledáte spolehlivý a především odolný způsob dopravy, prohlédněte si nabídku užitkových vozidel neboli UTV značek John Deere, Linhai a Kubota. Užitkové vozidlo si poradí i s těmi nejnáročnějšími podmínkami, ve kterých jiné stroje selhávají. Univerzální vůz s pohonem všech čtyř kol a homologací pro silniční provoz je nepostradatelným pomocníkem v lese, v hornatém terénu či v zemědělství a bez problému projede i vodou.

K převozu materiálu všeho druhu zeminy, hnojiv, dříví i písku poslouží vleky a boxy za traktor i čtyřkolku. Nabízíme různé druhy a velikosti podle toho, co od vleku potřebujete. Hlavním faktorem při výběru je nosnost zařízení, která se pohybuje od 1,5 až po 5 tun. Vleky uvezou jak kusový, tak sypký materiál a díky sklápěcí korbě je snadné náklad vyložit. Pokud plánujete s vlekem vyrazit na pozemní komunikace, pořiďte takový, ke kterému lze registrovat SPZ

Nepostradatelní pomocníci v péči o veřejný prostor

Silnice, chodníky, parkoviště a další veřejné komunikace vyžadují celoroční péči a údržbu. V zimě, kdy je potřeba odklidit sníh a námrazu, se tyto nároky ještě zvyšují. Vybavte svůj kompaktní traktor radlicí na sníh. Výhodou otočných radlic je snadné nastavení úhlu přímo z kabiny pomocí hydraulického pístu. Šířka našich radlic se pohybuje od 150 cm po více než 2 metry. 

V náročnějším počasí např. v horských oblastech odvede lepší práci sněhová fréza. Frézy na sníh jsou poháněny benzínovým motorem pro čtyřkolky a UTV, pohon fréz pro malotraktory a traktory je zajištěn pomocí vývodové hřídele nebo hydraulickým čerpadlem.

Zimní posyp pískem či solí zajistíte pomocí rozmetadla zimního posypu. Rozmetadla disponují nastavitelnou šířkou posypu až do 14 metrů a jejich objem se pohybuje v rozmezí od několika desítek po 300 litrů. Jsou víceúčelovým nástrojem, který zvládne nejen zimní posyp, ale také letní rozmetání osiv, granulovaných hnojiv, insekticidů, fungicidů a herbicidů, ošetřování trávníků a zahrad a údržbu sportovních a rekreačních areálů.

Po celý rok pak k údržbě komunikací využijete zametací kartáč s připojením na přední či zadní závěs traktoru. Většina zametačů využívá pohon hydromotorem, ale výjimkou není ani pohon kardanovou hřídelí. Důležitým faktorem při výběru rotačního koše je šířka pracovního záběru. Při zametání odpadu se může hodit komunální zametač se sběrným košem, který je ovšem třeba sejmout při odstraňování sněhu.

Trendem v údržbě především nepravidelně sečených travních ploch je mulčování. Mulčování spočívá v pokrytí okolí rostliny materiálem, který zabrání v růstu nežádoucímu pleveli. Mulčovat je možné třeba kůrou, pilinami, listy i posečenou trávou. Mulčovače z naší nabídky, které lze připojit za traktor, čtyřkolku či UTV, se postarají o rozsekání posečené trávy a její zapracování zpět do trávníku. Při výběru mulčovače je rozhodující šířka záběru a pojezdová pracovní rychlost. Pro komunální využití pro parkovou úpravu zvolte spíše mulčovač se sběrným košem.

S péčí o komunální zeleň vám pomohou také vysavače listí, zakladače trávníku, válce, nivelátory a postřikovače. U menších ploch si vystačíte se zádovým postřikovačem, na pole a větší plochy se poohlédněte po postřikovači pro traktory a čtyřkolky, který disponuje mnohem širším záběrem, a zároveň umožňuje aplikaci postřiku i na hůře dostupná místa pomocí ruční hadice.

 


 

Proč se vyplatí nakupovat na OK-traktory?

Všechny produkty pečlivě vybíráme, abychom zaručili nejvyšší kvalitu.

Spolupracujeme s ověřenými dodavateli, díky kterým vám můžeme zboží dodat ve velmi krátké lhůtě.

Zboží si můžete nechat doručit až domů, a to včetně rozměrných zásilek.

Pokud si nevíte rady s výběrem, můžete nás kdykoli kontaktovat.

Čerpadlo na vodu 180 za traktor
5 372 Kč bez DPH
6 500 Kč / ks
Kód: FE300401
Čerpadlo na vodu 280 za traktor
8 678 Kč bez DPH
10 500 Kč / ks
Kód: 26071280
Dieselový komunální traktor X 950 R  žací ústrojí 122, výklopný koš 570 l
457 034 Kč bez DPH
553 011 Kč / ks
Kód: X950R
vega gk2000is
12 388 Kč bez DPH
14 990 Kč / ks
Kód: 11GK2000IS
Jeřábek za traktor 200
13 223 Kč bez DPH
16 000 Kč / ks
Kód: EL200
Jeřábek za traktor 500  Jeřáb za traktor EL500
17 355 Kč bez DPH
21 000 Kč / ks
Kód: EL500
John Deere Gator HPX815E  4x4
493 388 Kč bez DPH
597 000 Kč / ks
Kód: HPX815E 4X4
John Deere Gator XUV 835 M BENZÍN
612 397 Kč bez DPH
741 000 Kč / ks
Kód: XUV835M
John Deere Gator XUV 865 M DIESEL
833 058 Kč bez DPH
1 008 000 Kč / ks
Kód: XUV865M
John Deere Gator XUV855M S4
626 446 Kč bez DPH
758 000 Kč / ks
Kód: XUV855MS4
Komunální traktor John Deere 2026R
524 793 Kč bez DPH
635 000 Kč / ks
Kód: JD2026R
Nahoru
Další produkty
194 položek celkem
Zpět do obchodu